برگزیده ها
1398/7/17 چهارشنبه
اطلاعیه امور دانشجویی
اعلام زمان و نحوه درخواست وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان در نیمسال اول 99-1398

.

اعلام زمان و نحوه درخواست وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان در نیمسال اول 99-1398

    بر اساس بخشنامه ارسالی از سوی صندوق رفاه، دانشجویان متقاضی وام شهریه می بایست درخواست خود را در اسرع وقت ( از 15 مهر تا 20 آبان 98 ) از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه به آدرس اینترنتی  http://bp.swf.ir  ارسال نمایند.

در این خصوص دانشجویانی که قبلا پرونده تشکیل داده اند فقط می بایست از طریق سایت درخواست دهند، اما دانشجویانی که تا کنون پرونده تشکیل نداده اند باید ضمن همراه داشتن مدارک ذیل، هرچه سریعتر به امور دانشجویی دانشگاه  مراجعه نموده و تشکیل پرونده دهند.


شرایط و مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام:

شرایط دانشجو:

1 ـ دانشجوی متقاضی نباید نیمسال قبل از درخواست وام مشروط شده باشد.

2 ـ از نیمسال ورود دانشجو بیشتر از 8 نیمسال برای مقطع کارشناسی و دکتری تخصصی و بیشتر از 4 نیمسال برای مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد .

3 ـ دانشجو باید شرایط دریافت وام براساس آئین نامه صندوق رفاه را داشته باشد . 


شرایط ضامن :

ضامن باید کارمند رسمی یا پیمانی یکی از ارگانها و یا نهادهای دولتی باشد که دارای حکم کارگزینی استخدامی می باشند . بازنشستگان ارگانها و نهادهای دولتی در صورت داشتن حکم بازنشستگی و گواهی کسر از حقوق می توانند ضامن شوند . 


شرایط اخذ وام دانشجویی ( شرایط آموزشی) :  

مقطع کارشناسی ورودی بهمن 94 به بعد 
مقطع کارشناسی ارشد ورودی بهمن 96 به بعدشرایط اخذ وام دانشجویی ( مدارک): 

از مدارک (بندهای 1 تا 4) ذیل دو نسخه مورد نیاز است، (یک نسخه از آن برای ارائه به محضر برای صدور سند تعهد و یک نسخه برای ارائه به دانشگاه)

1- کپی تمام صفحات شناسنامه دانشجو و ضامن  
2- کپی کارت ملی دانشجو و ضامن 
3- کپی کارت دانشجویی 
4- کپی حکم کارگزینی ضامن ( ضامن می بایست کارمند رسمی یا پیمانی یکی از ادارات ، نهادها و ارگانهای دولتی کشور باشد.)
نکته مهم: ضامن اگر بازنشسته  است باید حتما حکم کارگزینی و گواهی کسر از حقوق ارائه بدهد در غیر این صورت وام به درخواست کننده تعلق نمی گیرد.
5- اصل سند تعهد محضری که در یکی از دفاتر ثبت اسناد کشور به ثبت رسیده باشد ( در سند تعهد آدرس کامل محل سکونت ـ کد پستی ـ شماره ثابت و همراه ضامن و دانشجو و همچنین آدرس دقیق محل کار ضامن باید قید شود در غیر اینصورت سند تعهد از درجه اعتبار ساقط می باشد.) 
6- تکمیل فرم درخواست وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان 

لازم به ذکر است این وام به حساب شهریه دانشجو در سیستم گلستان واریز می گردد.  مبلغ وام برای هر نیمسال : 

کارشناسی: 500 هزارتومان
کارشناسی ارشد:  یک میلیون و150هزارتومان


توجه مهم: دانشجویانی که تاکنون وام دریافت ننموده‌اند می‌بایست قبل از ثبت درخواست در سایت برای تشکیل پرونده به امور دانشجویی مراجعه نمایند.

شایان ذکر است صرف ثبت درخواست وام در سامانه به‌معنای اختصاص وام نیست؛ بلکه تعلق وام زمانی نهایی می‌شود که مبلغ اعتبار از صندوق به دانشگاه تعلق یابد و دانشگاه نیز فرد متقاضی را در اولویت اختصاص وام ارزیابی نماید.


 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ